HomeMODAWiosenne typy urody, ciepła wiosna czy kontrastowa wiosna
ciepla wiosna
ciepla wiosna | pixabay.com

Wiosenne typy urody, ciepła wiosna czy kontrastowa wiosna

Wiesz już wszystko o wiosennych typach urody i jakie są ich kolory. Teraz – jeśli jesteś jednym z typów wiosennych – wybierz odpowiednią dla siebie biżuterię.

Ciepła Wiosna

Jeśli twoja skóra jest równie ciepła, ma słoneczny lub brzoskwiniowy odcień, włosy są w kolorze słomkowego blondu, jesteś Ciepłą Wiosną. Twoja biżuteria powinna być utrzymana w ciepłej kolorystyce. Niech będzie delikatna, wykonana z małych elementów. Ładnie zaprezentują się naszyjniki w intensywnych kolorach, wykonane z bursztynów, szmaragdów, żółtawych pereł, kości słoniowej. Z metali wybieraj złoto, unikaj natomiast srebra.

Dla typu kolorystycznego Jasnej Wiosny odpowiednia jest delikatna, połyskująca biżuteria wykonana z drobnych elementów. Duże, wyraziste ozdoby są optycznie zbyt „ciężkie”. Bardzo efektownie będziesz wyglądać w naszyjnikach wykonanych z szafirów, bursztynów, kremowobiałych i żółtawych pereł. Z metali wybieraj jasne złoto. Odpowiednia będzie również biżuteria w ciepłym kolorze kości słoniowej. Kolorowa plastikowa biżuteria może mieć odcień intensywniejszy od kolorystyki ubioru.

Kontrastowa Wiosna

Intensywny, kontrastowy typ urody wymaga równie dramatycznej oprawy. Dotyczy to kobiet o dużym kontraście między cerą, a włosami i bardzo wyrazistej, rzucającej się w oczy tęczówce. Małe, drobne, delikatne ozdoby w subtelnych kolorach będą w twoim wypadku wyglądały mdło. Twoja biżuteria musi mieć albo intensywną kolorystykę albo ekstrawagancką formę. Pasują ci wszelkie ozdoby o mocnym połysku: kryształy, z metali najlepiej będziesz wyglądała w złocie. Pięknie zaprezentujesz się w wielokolorowej, oryginalnej biżuterii etnicznej lub neonowej biżuterii plastikowej. Najodpowiedniejsze metale to: platyna, jasne złoto (nigdy ciemne, stare), srebro.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.