HomeZDROWIEWdzięczność
wdzięczność
wdzięczność

Wdzięczność

MERCI, THANK YOU, GRACIAS, DZIĘKUJĘ… A gdybyś obudziła się dziś tylko z tym, za co wczoraj podziękowałaś Bogu…?

Gdybyś dziś dostała receptę na lepsze jutro, pojutrze i na wieczność, że już zawsze będziesz mieć lepiej i jeszcze lepiej pod każdym względem, czy zastosujesz się do mojej rady i będziesz praktykować ją codziennie? Nawet jeśli moja recepta wyda Ci się banalnie prosta? Dobrze. Przed snem, proszę abyś dziękowała za wszystko co Cię w danym dniu wspaniałego spotkało. Myślisz sobie: „ale za co ja mam dziękować jak nic wspaniałego mi się nie przytrafiło?”

Ja mam na to prosty sposób – ja dziękuję za wszystko co mam i co mnie spotyka. Dziękuję za zdrowie którym się cieszę, za słońce i za deszcz, śpiew ptaków, za moich rodziców, którzy potrzebują spędzania dużo czasu ze mną, dziękuję za moją młodszą siostrę, z którą jak tylko się urodziła to chciałam rozmawiać przez telefon żeby się spytać co u niej i kiedy się bawimy, a dziś się świetnie dogadujemy i rozumiemy, dziękuję za moje wygodne łóżko, za to, że mam pracę, mam w co się ubrać, dziękuję za jedzenie, które jako czynność sprawia mi niebywałą przyjemność i dziękuję za to, że jedzenie jako pokarm mnie odżywia, dziękuję za moje podróże małe i duże, za komplementy, że ładnie wyglądam albo że mam piękny uśmiech, dziękuję za moje przytulne mieszkanko, za moje kociaki które zawsze z mruczeniem i zadowoleniem mnie czekają, dziękuję za wspaniałych i inspirujących ludzi, którzy mnie otaczają i których poznaję oraz dzięki którym poszerzam swoje horyzonty, dziękuję za miłe gesty, za poczęstunek pysznym ciastem czekoladowym, dziękuję za radę i wsparcie, której czasem potrzebuję, dziękuję za moich dziadków, którzy pomimo swojego wieku, dalej są sprawni i ciekawi jak sobie żyję z dala od nich, za mojego chłopaka, który mnie wspiera i kocha. Dziękuję za wszystko, co mnie dzisiaj spotyka.

Widzisz, wszystko za co dziękuję jest dla mnie wspaniałe, bo to ja nadaje wszystkiemu co mnie otacza, znaczenie.

Jeśli dziś nie jesteś wdzieczna za to co masz, myślisz, że mając więcej jutro, będziesz szczęśliwsza i bardziej wdzięczna? Nie! Już dziś bądź wdzięczna i szczęśliwa za to co masz i co Cię otacza. Wyobraź sobie, że idziesz ze swoją pięcioletnią córeczką do lodziarni i kupujesz jej jedną gałkę lodów w waflowym rożku. Wychodząc z lodziarni, Twojej córeczce wypada gałka lodów i rozbryzguje się na chodniku. Twoje dziecko zaczyna Ci płakać. Wracasz z nią, spowrotem do lodziarni, zauważa piękny, kolorowy plakat z wielkim rożkiem firmowym, a w nim cztery gałki lodów, bita śmietana i do tego truskawkowa polewa i mówi, że ona taki właśnie chce. Kochasz swoją córkę najmocniej na świecie i na pewno z początku myślisz: „Oczywiście, że jej taki kupię!”  Jednak nie robisz tego! Kupując większy rożek w czterema gałkami lodów z dodatkami, zafundowałbyś swojej córce kolejną porażkę. Jeśli z jedną gałką lodów sobie nie poradziła to i z czterema sobie nie poradzi. Jeśli dziś nie jesteś gotowa sobie poradzić ze wspaniałością każdego dnia to nie możesz liczyć, że mając lepiej i więcej jutro, będziesz szczęśliwsza i bardziej wdzięczna.

Naucz się dziękować za wszystko co Cię otacza, co może wydawać Ci się pozornie małe i błahe – pamiętaj: to Ty nadajesz wszystkiemy znaczenie.

                „Wdzięczność jest pamięcią serca” przysłowie francuskie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.