HomeSPORTMARATONTriathlon
triathlon
triathlon

Triathlon

Nie samym bieganiem człowiek żyje. Czyli jak połączyć trzy najprzyjemniejsze aktywności sportowe w jedną całość. Triathlon jest dyscypliną sportu która pomoże nam połączyć  pływanie, rower  i bieganie.

Każdy kto chodź raz przebiegł maraton wie jaki jest  to wysiłek i że bez odpowiedniego treningu Nasza przyjemność z biegania może zakończyć się kontuzją . A co będzie jeśli dołożymy do tego jeszcze pływanie i jazdę na rowerze?

Zacznijmy od tego jaki to jest dystans:

3,86 km (2,4 mil) pływanie,
180,2 km (112 mil) jazda na rowerze
42,195 km (maraton, 26,2 mil) bieg

Od czego powinniśmy zacząć myśląc o triathlonie?

Rzeczą która jest bardzo ważna i weryfikuje nasze postanowienia w triathlonie jest pływanie, techniczne podejście do pływania wymaga od nas dużo cierpliwości i dobrego ukierunkowania. Możemy czytać miliony książek na temat prawidłowego pływania jednak najlepiej dostać się pod opiekę trenera ,który sprawdzi nasze umiejętności i poprawi to co należy. Jeżeli ktoś dobrze pływa wystarczy dodatkowo jeden trening z trenem w tygodniu na ukierunkowanie i kontrolę.

Kolarstwo i bieganie są to aktywności które nie wymagają aż takiego zaangażowania trenera w naszym doszkalaniu się. Najlepiej spotkać się z grupą która już brała udział w triathlonie ma doświadczenie startowe i treningowe. Ważne jest to dlatego ponieważ wyrabiamy nawyki zachowania się w grupie –jak ustawić się do wiatru ,jak pokazywać dziury i niebezpieczeństwa.

Większość triathlonistów prowadzi dzienniczek treningowy ,dzięki któremu możemy zaobserwować postępy oraz widzimy jak reaguje nasz organizm i ciało na bodźce treningowe  i przetrenowanie. W naszym dzienniczku wystarczą dwa wiersze objętość i samopoczucie .

Osobą początkującym polecamy nawiązanie współpracy z grupami triathlonowymi , w których  będzie zapewniona opieka doświadczonych trenerów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.