HomeURODATATUAŻTatuaż, jak go usunąć?
tatuaż usuwanie
tatuaż usuwanie - pixabay.com

Tatuaż, jak go usunąć?

Kilka lat temu zrobiłaś tatuaż, który obecnie nie wygląda zbyt dobrze? Decyzja była zbyt pochopna? A może zdecydowałaś się na imię ukochanego z którym ostatecznie rozstałaś się? Analizujesz jakie są możliwości pozbycia się niechcianej ozdoby ciała? Otóż są dwie opcje do wyboru.

Tatuaż usuwany laserowo

Pierwsza możliwość to laserowe usuwanie tatuażu. Niegdyś wykonywane jedynie przez salony medycyny estetycznej, obecnie jest już możliwość wykonania takiego zabiegu w niektórych salonach tatuażu. Działanie laseru jest proste. Usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich wiązek światła, które to selektywnie pochłaniane są przez barwnik naszego tatuażu. W ten sposób dochodzi do przerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty, które są usuwane przez nasz układ immunologiczny skóry. Czyli prościej mówiąc maksymalnie „rozjaśniamy” lub całkowicie usuwamy barwnik spod skóry. Należy udać się na kilka takich zabiegów aby usunąć jeden tatuaż. Po każdej wizycie tatuaż jest jaśniejszy aż do całkowitego lub prawie całkowitego zniknięcia. Zabieg jest dość precyzyjny. Szacuje się że większość tatuaży usuwanych jest w minimum 90%. Laser odradzany jest osobom o bardzo ciemnej karnacji lub osobom które posiadają skłonność do bliznowacenia. Również odradzany jest w przypadku chęci usunięcia dużych powierzchni jak na przykład całe plecy. Wstępnie należy umówić się na konsultacje tak aby można było określić ile zabiegów będzie potrzebnych na usunięcie niechcianego tatuażu i sprawdzić ewentualne przeciwwskazania. Jeśli zastanawiacie się nad tym czy zabieg jest bolesny, to mówię od razu – każdy z nas ma inny próg bólu. Jedna osoba będzie cierpiała znacznie bardziej niż podczas wykonywania tatuażu inna wręcz odwrotnie.

W kwestii ceny wygląda to różnie. Cena ustalana jest zazwyczaj indywidualnie w zależności od wielkości tattoo oraz od ilości zabiegów (musimy mieć na uwadze, że usunięcie tatuażu poprzez jeden zabieg jest niemalże niemożliwie, zazwyczaj potrzebne są minimum trzy zabiegi).  Ceny zaczynają się od 150 – 300 zł w górę za jeden zabieg. W przypadku laserowego usuwania tatuażu musimy mieć na uwadze iż może pozostać niewielka blizna, skóra może być w tym miejscu lekko chropowata lub tattoo może zmienić kolor ( zazwyczaj może tak się zadziać przy usuwaniu makijażu permanentnego ). Zatem przed decyzja takiego pozbycia się ozdoby, należy dobrze się zastanowić czy oby na pewno druga opcja nie jest lepsza.

Tatuaż przykryty nowym

Drugą możliwością jest tak zwany ” cover up „. Czyli przykrycie obecnego tatuażu – nowym. Na taki zabieg decydują się przede wszystkim osoby, które mimo wszystko lubią i chcą mieć tatuaż na swoim ciele, ale obecny albo się znudził albo był zbyt pochopną decyzją, może został źle wykonany itp. Po wybraniu studia tattoo należy udać się na konsultacje aby pokazać swój obecny rysunek. Tatuator będzie mógł wówczas określić czy jest możliwość aby dany tatuaż przykryć nowym lub obecny odświeżyć i ewentualnie dodać kolor bądź jakieś szczegóły. Pamiętajmy jednak, że czasem nie możliwości przykryć starego tatuażu nowym tak by dobrze to wyglądało.

Warto przed wykonaniem tatuażu dobrze przemyśleć decyzje co do miejsca na ciele oraz miejsca – studia w którym będzie wykonywany tatuaż, tak aby nie mieć później zmartwienia co zrobić z nieudanym malunkiem. I jak to ja zawsze mówię ” na tatuażu nie warto oszczędzać ! „. Jeśli jednak już mamy coś co nam przeszkadza sprawdzimy co można zrobić by się tego z ciała pozbyć.

2 komentarze

  1. Na prawdę w tej chwili można laserem skutecznie usunąć tatuaż. Sama się o tym przekonałam, miałam taki jeden, który z czasem zwyczajnie przestał mi się podobać. Udało mi się go pozbyć po kilku wizytach w elite na Złotej.

  2. Kiedyś to był problem , teraz już nie taki, rzeczywiście laser pomaga bo i mi skutecznie w tej samej klinice usunęli cały tatuaż.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.