HomeURODATATUAŻTatuaż, czy boisz się go zrobić?
tatuaż
tatuaż

Tatuaż, czy boisz się go zrobić?

Marzy ci się piękny tatuaż, ale boisz się go zrobić? Znajomi pytają ” jak będziesz wyglądać na starość z tatuażem?”. A może obawiasz się jak zareaguje pracodawca? Sama mam cztery tatuaże, więc postaram się Wam wyjaśnić kilka kwestii z nimi związanymi.

Co to jest tatuaż?

Tatuaż jest to modyfikacja ciała, polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej, tak aby zmienić kolor pigmentu. Używane są do tego odpowiednie, specjalne tusze. Rzadko zdarza się aby tusz ten uczulił, ale jeśli jesteś alergikiem należy sprawdzić dokładnie skład tuszu danej firmy lub skontaktować się z lekarza dermatologiem. Często pojawią się pytania dotyczące bólu. Pamiętajmy każdy z nas ma inny próg bólu, więc jest to bardzo subiektywne odczucie.

Jakie studio tattoo wybrać?

Przede wszystkim wybierz artystę a nie studio. Zastanów się jaki chcesz tatuaż czy czarno szary czy kolorowy, w jakim stylu ma być wykonany – realistyczny, oldschool itp. Na tej podstawie wybierz artystę który specjalizuje się w danym stylu. To na co musisz zwrócić uwagę wybierając się do studia tatuażu to sterylność. Każdy przedmiot, nawet stolik czy Twoje krzesło muszą być zdesynfekowane przed zabiegiem oraz owinięte folią. Tatuator przy Tobie powinien otworzyć nowe, jednorazowe igły i zamontować w maszynce. Higiena podczas pracy jest niezwykle ważna i dla pracownika i dla klienta. Tatuator powinien zachować pewne standardy pracy tak aby nie narażać zdrowia i swojego i klienta. Dlatego pamiętaj na tatuażu się nie oszczędza! Dlaczego? A dlatego, że w cenę wliczone są również koszta związane z zachowaniem odpowiedniej czystości.

” Ale jak ja będę wyglądała na starość z tatuażem?” – odpowiedź jest prosta – jak starsza osoba z tatuażem. Jeśli zadajesz sobie takie pytanie to zastanów się czy oby na pewno chcesz mieć tatuaż – pamiętaj robisz go na całe życie! Należy dobrze przemyśleć wzór i miejsce na ciele. Ja osobiście odradzam kobietom tatuaże na brzuchu. Musimy brać pod uwagę ewentualne ciążę, które mogą zniszczyć nasz rysunek. Robiąc tatuaż np na żebrach będąc już w podeszłym wieku przecież nie będziemy się tak chętnie rozbierać idąc na plażę, więc kto będzie widział tatuaż? Z reszta pamiętajcie drogie Panie tatuaż robicie dla siebie nie dla innych! Jeśli martwi Was co powie pracodawca na nowy malunek na ciele, możecie wybrać miejsce mniej widoczne – udo, żebra itp.

Tatuaże kiedyś były kojarzone jedynie z więzieniem, obecnie są mocno związane z popkulturą. Poprzez tatuaż możemy wyrazić swoje marzenia czy pokazać historię swojego życia. Choć nie wszyscy robią tatuaż który ma przedstawiać czy symbolizować jakieś konkretne zdarzenie, robimy też wzory które po prostu nam się podobają.

tatuaż

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.