HomeSPORTFITNESSSkuteczne postanowienia noworoczne na 2017
postanowienia noworoczne
postanowienia noworoczne

Skuteczne postanowienia noworoczne na 2017

Nieubłaganie zbliża się koniec roku, w związku z tym jak zwykle w tym okresie postanawiamy zmienić swoje dotychczasowe życie. To gorący czas na postanowienia noworoczne i rozliczenie się z samym sobą. Ja już zrobiłam plan działania i nawet zaczęłam go realizować. W końcu co masz zrobić jutro, zrób dziś jest najlepszym motywatorem. 

Jak wyznaczyć sobie postanowienia noworoczne

Przede wszystkim należy spojrzeć na swoje postanowienia realistycznie. Prawdopodobnie nie zostaniesz milionerką w kilka dni ( no chyba, że wygrasz w loterii), w tydzień też nie schudniesz 15 kg. Nie warto planować zbyt wiele rzeczy /  zmian naraz. Rozłóż swoje plany w czasie na miarę swoich możliwości. Jeśli Twoim postanowieniem jest schudnąć to proszę bardzo, wyznacz sobie, że schudniesz na przykład 1 kg w ciągu tygodnia. To dość realne, więc dzięki temu nie będziesz czuła się podminowana, tym że coś nie wyszło. Wręcz przeciwnie, jeśli faktycznie uda Ci się schudnąć ten jeden kilogram w ciągu tygodnia, nabierzesz pewności siebie i motywacji do dalszego działania. Staraj się aby postanowienia nie były zbyt ogólne. Dokładnie określ co i do kiedy chcesz osiągnąć.

Co zrobić aby postanowienia noworoczne były skuteczne

 1. Po pierwsze i przede wszystkim wyznacz sobie jeden cel w danym momencie i skup na nim cała swoją uwagę. Nie rozdrabniaj się na drobne. Jeśli czujesz, że ta czynność na przykład dieta weszła Ci już w krew, możesz przejść do realizacji kolejnego postanowienia. Wówczas realizacja dwóch postanowień jednocześnie ma sens i jest możliwa do spełnienia.
 2. Zacznij od drobnych zmian. Tak jak pisałam wcześniej, patrz na wszystko realistycznie. Jeśli się spóźniasz i chcesz od nowego roku to zmienić, to proszę bardzo zacznij od nastawiania budzika 5 min wcześniej niż do tej pory, po jakimś czasie ustawisz budzić 10 min wcześniej. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, bo szybko zrezygnujesz.
 3. Stwórz konkrety plan działania. Jeśli chcesz schudnąć to niech Twoim postanowieniem nie będzie „chce schudnąć”, tylko idź do dietetyka niech rozpisze Ci dietę, zapisz się na fitness, kup książkę na temat zdrowego odżywiania. Stwórz swój plan tygodnia, rozpisz w kalendarzu kiedy możesz iść na trening. Planuj z głową, zawsze na miarę możliwości.
 4. Bądź dla siebie życzliwa! Myśl optymistycznie. Dasz radę – powtarzaj sobie każdego dnia.
 5. Nie bój się prosić o pomoc innych.

Nie masz pomysłu na swoje postanowienia noworoczne? chcesz coś zmienić, ale w zasadzie sama nie wiesz co? Cóż nie ma na to złotych rad, każdy z nas musi się zastanowić co mu przeszkadza, co chciałby poprawić, a co pielęgnować w sobie. Podrzucę Ci kilka prostych pomysłów, to Ty zdecyduj od czego zaczniesz.

 1. Spędzę więcej czasu z przyjaciółmi
 2. Mniej czasu poświęcę na portale społecznościowe
 3. Więcej aktywności fizycznej
 4. Zacznę zdrowy tryb odżywiania się
 5. Przeczytam książkę / kilka książek
 6. Będę rozważniej wydawać pieniądze
 7. Poświęcę więcej czasu na hobby
 8. Będę więcej słuchać innych
 9. Znajdę lepszą, bardziej satysfakcjonująca pracę
 10. Nauczę się czegoś nowego np. języka obcego

A teraz do dzieła! Nie odkładaj życia na później!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.