HomeSPORTTANIECPole Dance

Pole Dance

W Polsce Pole Dance cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Nawet w mniejszych miejscowościach otwierają się nowe szkoły ,czego jestem dobrym przykładem, ponieważ sama prowadzę zajęcia w Grodzisku Maz pod Warszawą.

Co to w ogóle jest Pole Dance ? – najprościej mówiąc jest to akrobatyka przy użyciu drążka pionowego . Podczas treningu wykorzystywane są w zasadzie wszystkie partie mięśni . Pole Dance to nie tylko ćwiczenia siłowe ale również taniec , rodziaj sztuki. Choreografię można rozszerzyć o elementy jezzu, modern jezzu, baletu a nawet latino dance. Niestety taniec na rurze nadal kojarzy się z nocnym klubem,na szczęście jest coraz więcej osób które walczą o to by nieco zmienić spojrzenie społeczeństwa na ten rodzaj tańca . Być może kiedyś będziemy mogli oglądać poledancerki podczas igrzysk olimpijskich. W Polsce widoczny rozkwit tańca na rurze obserwujemy od mniej więcej 2009 roku. Pierwsza płyta DVD z instruktażem powstała w 1994, płytę nagrała kanadyjka Fawnia Dietrich i to ona jest uważana za pionierkę Pole Dance na świecie.

Co daje pole Dance ? – przede wszystkim daje nieograniczoną możliwość odkrywania własnego ciała, swoich dobrych i słabych stron. Pozwala odkryć lekkość , kobiecość , delikatność a zarazem ogromną siłę mięśni. Rurka motywuje do zwalczania własnych leków – np przed wiszeniem głową w dół . Każdy kolejny trening powoduje że przesuwamy granicę swoich możliwości  – z treningu na trening nasze ciało jest silniejsze.

Pole Dance daje ogromną radość – widząc postępy u siebie wiem że mogę więcej i więcej to mnie motywuje . Nawet jeśli coś nie wychodzi za pierwszym razem wiem że nie mogę odpuścić , bo z każdym kolejnym treningiem jestem lepsza. Buduje to wielka wiarę we własne umiejętności i zdolności.

czym Pole Dance jest dla mnie?

Dla mnie pole dance początkowo było zabawą, ale szybko stało się pasją i sposobem na życie. Każdego dnia staram się czerpać inspirację , podglądając na facebooku czy istagramie mistrzynie świata. Wyznaczam sobie nowe cele i dążę do ich realizacji. W zasadzie dopiero pole dance uświadomiło mi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy trochę odwagi i determinacji. Staram się działać zgodnie z moim motto życiowym : ” Rób to co kochasz i kochaj to co robisz, a znajdziesz w sobie siłę

FB_IMG_1426012728283 (1)

Komentarze

  1. Świetnie napisane 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.