HomeGADŻETAPLIKACJEMiłość w sieci
miłość
miłość

Miłość w sieci

Czujesz się samotna? Nie masz partnera? Twoje koleżanki często chodzą na randki, a Ty zastanawiasz się gdzie one znajdują tych przystojnych panów? Patrzysz przez okno na padający deszcz i zastanawiasz się gdzie możesz poznać miłość swojego życia?  Słyszałaś o aplikacji TINDER lub Badoo? Co to jest i kogo można tam poznać?

Ostatnio coraz popularniejsze stają się aplikacje komórkowe TINDER i Badoo . TINDER to mobilny portal randkowy. Aplikacja którą każdy posiadacz smartfona może ściągnąć. Korzysta ona z usługi  lokalizacji, zatem wyszukuje osób które są obecnie w pobliżu miejsca w którym aktualnie się znajdujemy.  Dodatkowo aplikacja powiązana jest z naszym profilem na Facebook-u z którego pobiera podstawowe informacje takie jak : zainteresowania, zdjęcia, wspólni znajomi.  TINDER pozwala ustalić w jakiej odległości oraz w jakim wieku będziemy wyszukiwać potencjalnych partnerów.  Za pomocą dwóch przycisków możemy pominąć lub polubić profile użytkowników. Jeśli osoba ta odwzajemni zainteresowanie i również polubi nasz profil, pojawia się możliwość porozmawiania z nią na czacie lub wysłać jej zdjęcie.

Badoo jest to portal społecznościowy, umożliwiający poznanie nowych ludzi, działa podobnie jak TINDER co pozwala traktować te aplikację jako portal randkowy.  Tak jak poprzednia aplikacja i tutaj Badoo korzysta z usługi lokalizacji rejestrujemy się przez swoje konto na Facebook-u. Możemy wyszukiwać osoby które znajdują się w pobliżu jak i z konkretnych miejscowości. Wyznaczamy ramy wiekowe w których będą wyszukiwane osoby. Tutaj podobnie możemy „polubić” użytkowników lub nie, możemy rozmawiać za pomocą czat-u.

Jakie niebezpieczeństwa niosą za sobą takie portale/ aplikacje? Po pierwsze i przede wszystkim musimy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek podobnie jak w przypadku wszystkich innych form poznawania ludzi.  Możemy przeczytać wiele publikacji, które informują nas o groźnych, niebezpiecznych sytuacjach, do których doszło w czasie spotkania z osoba poznana przez Internet.  Pamiętajmy jednak, że nie możemy generalizować i „wrzucać”  ludzi do jednego worka. Nie każdy jest zły i nie każdy chce nam zrobić krzywdę.  Nie wszyscy użytkownicy portali kłamią. Podejdźmy do takich spotkań z lekkim przymrużeniem oka ale z zachowaniem zdrowego rozsądku o którym wcześniej pisałam. Warto jest się umówić w miejscu publicznym, gdzie otoczeni będziemy większa ilością ludzi. Dlaczego? Będziemy mieć większe poczucie bezpieczeństwa. Kino, teatr, restauracja, bar to dobre miejsca na pierwsze spotkanie.  Zakładając konto zwróćmy jedynie uwagę na dane jakie pobierane są z naszych profili Facebook-owych. Może warto pomyśleć o założeniu oddzielnego konta e-mail lub na Facebook-u przed rejestracją na portalu randkowym.  Z tych aplikacji korzysta wiele osób i musimy mieć świadomość, że trafimy na fajnie i mniej fajne osoby.  Znaleźć możemy wysokich, wysportowanych brunetów czy blondynów, łysych lub z długimi włosami tylko czy wygląd ma aż takie znaczenie. Na spotkanie wybierajmy te osoby z którymi mamy o czym pisać, z którymi mamy wspólne tematy tak aby podczas spotkania nie zapadła niezręczna cisza. Drogie Panie pamiętajcie, że przede wszystkim liczy się to jak mężczyzna nas traktuje a nie to jak bardzo jest umięśniony i jakim telefonem robi sobie selfie na zdjęciu profilowym.

Portale randkowe znacznie zwiększają szanse na znalezienie partnera. TINDER  jest dostępny już w 24 językach co może świadczyć o dużej popularności.  Gromadzą dużą grupę osób, która ma ten sam cel – znaleźć miłość. Ale czy wyszukiwanie partnera spełniającego z góry narzucone kryteria nie zabija romantycznej historii o kopciuszku i królewiczu z bajki? Myślę, że nie. Weźmy pod uwagę czasy w których żyjemy. Nasz wymarzony królewicz nie jeździ na białym rumaku w ciężkiej zbroi, zapewne też ma konto na Facebook-u i prawdopodobnie jest użytkownikiem portali randkowych. A zatem poszukiwanie w ten sposób drugiej połówki jest czymś normalnym i powszechnym.  Wystarczy nieco otworzyć się na nowe znajomości i z uśmiechem na twarzy iść na spotkanie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.