HomeROZRYWKAKawiarnie warszawskie

Kawiarnie warszawskie

Z każdym dniem jest coraz cieplej, dzień jest dłuższy, przyroda budzi się do życia. Nic więc dziwnego, że i tobie udziela się wiosenna atmosfera, a wychodzenie z domu przestaje być smutną koniecznością. Pogoda zachęca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. A może by tak po ciężkim dniu pracy, wybrać się na babskie pogaduchy przy pysznej kawie? Oto kilka propozycji przytulnych miejsc, gdzie nic nie powinno zakłócić wam spotkania.

stoliki

Między słowami 

http://www.kawiarniamiedzyslowami.pl/index.html

ul. Chmielna 30
00-020 Warszawa

Świetna lokalizacja (3 min. od Rotundy, niemalże naprzeciwko kina Atlantic), przemiła obsługa, niewielkie wnętrze, gdzie mieści się około siedmiu stolików, wygodne fotele i kanapy – to wszystko składa się na przytulną atmosferę tego miejsca. Gdy pogoda dopisuje, można posiedzieć w kawiarnianym ogródku, który znajduje się w podwórzu kamienicy. To może przywodzić na myśl klimat włoskich kawiarni ze stolikami wystawionymi pod gołym niebem. Menu obfituje w mleczno-owocowe koktajle, drinki zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe, kawy, gorącą czekoladę o różnych smakach oraz drobne przekąski, takie jak tosty, kanapki, czy ciasta. Do dyspozycji gości są gry planszowe i logiczne, np. Monpol, Scrabble, Tabu. Miejsce idealne zarówno na spotkanie w babskim gronie, jak i na randkę. A propo randki – niedawno zupełnie przypadkiem byłam świadkiem oświadczyn, które odbyły się właśnie w Między Słowami.

Cafe Próżna 

http://www.cafeprozna.pl/
ul. Próżna 12
00-107 Warszawa 

Podobnie jak Między Słowami, tak i Cafe Próżna znajduje się w ścisłym centrum. Ta kawiarnia jest trochę większa (dwupoziomowa), ale jest równie sympatyczna. Odwiedzając ją można poczuć ducha dawnej Warszawy. Drewniane meble stwarzają domową atmosferę, z głośników sączy się przyjemna muzyka, a wnętrze wypełnione jest zapachem kawy. Bezpośrednio z kawiarnią sąsiaduje galeria z lampami i ręcznie formowanym szkłem, gdzie można dowiedzieć się jak powstają przedmioty z tego surowca. Miejsce dobre zarówno dla smakoszy kawy, głodomorów (Cafe Próżna ma bogatą ofertę kulinarną), jak i koneserów sztuki.

CAFE-2VRb

Pożegnanie z Afryką

http://www.pozegnanie.com/index.php

ul. Krakowskie Przedmieście 62 (róg Bednarskiej)
ul. Freta 4/6
ul. św. Bonifacego 92

Warszawa (ale nie tylko!)

Jest to sieć kawiarni zupełnie wyjątkowych, znajdujących się nie tylko w Warszawie (więcej na http://www.pozegnanie.com/index.php). Nie dość, że wystrój wnętrza każdej z nich, choć urządzony w podobnym stylu, różni się w każdym z poszczególnych miejsc, to jeszcze można tam odetchnąć, i to nawet w piątkowy wieczór. Nie trzeba martwić się o rezerwację stolika, ani o harmider uniemożliwiający spokojną rozmowę. Lokale są przestronne, a jednocześnie przytulne. W Pożegnaniu z Afryką można się zrelaksować, napić dobrej kawy czy herbaty, popracować, spotkać się z przyjaciółką, czy też chłopakiem, a także zrobić zakupy. Jest to nie tylko kawiarnia, ale i sklep z kawą oraz akcesoriami przydatnymi w przyrządzeniu tego trunku.

kolobrzeg2

Idzie wiosna, a wraz z nią warto odnowić kontakty towarzyskie. Jakie miejsce będzie ku temu najbardziej sprzyjające? Nastrojowa kawiarnia, oczywiście!

C.D.N.

Z każdym dniem jest coraz cieplej, dzień jest dłuższy, przyroda budzi się do życia. Nic więc dziwnego, że i tobie udziela się wiosenna atmosfera, a wychodzenie z domu przestaje być smutną koniecznością. Pogoda zachęca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. A może by tak po ciężkim dniu pracy, wybrać się na babskie pogaduchy przy pysznej kawie? Oto kilka propozycji przytulnych miejsc, gdzie nic nie powinno zakłócić wam spotkania. Między słowami  http://www.kawiarniamiedzyslowami.pl/index.html ul. Chmielna 30 00-020 Warszawa Świetna lokalizacja (3 min. od Rotundy, niemalże naprzeciwko kina Atlantic), przemiła obsługa, niewielkie wnętrze, gdzie mieści się około siedmiu stolików, wygodne fotele i…

Review Overview

0

User Rating: Be the first one !
0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.