HomeMODAJak dobierać kolory do naszej urody?
kolory
kolory | pixabay.com

Jak dobierać kolory do naszej urody?

Lubimy otaczać się barwami, ale nasze ulubione kolory to nie zawsze te, w których dobrze wyglądamy. Źle dobrane kolory mogą zrobić naszej urodzie ogromną krzywdę. Postarzają, sprawiają, że wyglądamy na zmęczone, a nawet chore. Warto więc udać się do kolorystki, by sprawdzić jakie barwy idealnie harmonizują z naszą urodą.

Tym, którzy mają już dość kupowania ubrań, którymi zachwycali się na wystawie sklepowej, a które potem wiszą bezczynnie w szafie, bo nie czujemy się dobrze w wybranych tonacjach, spieszy z pomocą usługa analizy kolorystycznej. Uczy ona bezbłędnie rozpoznawać kolory ubrań i dodatków, które sprawiają, że wyglądamy świeżo i młodo, a nasza uroda jest pięknie podkreślona.

Usługa odbywa się na podstawie wnikliwej analizy barwy skóry, włosów, tęczówki oka, procesu opalenizny, itd. Kolorystka dobiera najlepsze dla ciebie tonacje używając barwnych szarf, folii, ram kolorystycznych, a nawet wzornika kolorów włosów.

Dzięki analizie kolorystycznej dowiesz się:

  • Jaki jest Twój indywidualny typ kolorystyczny i jego szczegółowa charakterystyka.
  • Jak odpowiednio dobierać i komponować barwy w stroju.
  • Jakie wybierać wzory i tkaniny najlepiej oddające styl twojego typu kolorystycznego.
  • Jak za pomocą barw „modelować” sylwetkę i odejmować sobie lat.
  • Jak do twojego typu kolorystycznego dobierać obuwie, torebki, biżuterię, oprawki okularów!
  • Jak znaleźć najbardziej korzystny kolor włosów.
  • Jak podkreślić urodę odpowiednio dobraną kolorystyką makijażu.

Kolory – 12 typów urody

Najbardziej nowoczesnym, stosowanym przez kolorystów na całym świecie systemem analizy kolorystycznej jest system 12 typów. Niektórzy mogą kojarzyć bardziej rozpowszechnioną metodę opartą na 4 typach. Jest ona bardzo prosta i zrozumiała, ale też niekompletna i niedokładna. W obrębie każdego typu znajdują się kobiety o bardzo różnorodnych cechach urody. System 12 typów z dużo większą dokładnością określa indywidualny typ kolorystyczny. Wg tego nowoczesnego systemu analizy każdy z 4 typów urody dzieli się na trzy podtypy. System przypisuje danej osobie trzy atrybuty kolorystyczne, które wskazują na jedną z czterech pór roku, a następnie ustawia je w odpowiedniej kolejności, umożliwiając określenie jednego z trzech podtypów.

Aby odkryć swój typ kolorystyczny udaj się do profesjonalnej kolorystki.

Każdy z 12 typów urody poznasz w kolejnych artykułach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.