HomeSPORTMARATONDlaczego warto biegać o poranku?
bieganie
bieganie

Dlaczego warto biegać o poranku?

Dobra organizacja i znajdziesz czas aby biegać

Jeżeli uważasz że nie masz czasu na ćwiczenia i aktywności po pracy, bo masz do inne ważne rzeczy do zrobienia takie jak spędzenie czasu z rodziną, popołudniowe spotkania biznesowe, oznacza to ze powinieneś się lepiej zorganizować. Wracasz po całym dniu i nie masz siły na nic więc właśnie dlatego decyzja o porannym treningu jest dla Ciebie. Według badań które zostały przeprowadzone w USA wynika że 90% osób ćwiczących właśnie regularnie trenuje rano przed wyjściem do pracy, i w ten sposób mają wiecej czasu dla rodziny a ciało ich jest w dobrej kondycji przez cały dzień.

Spalamy więcej kalorii przez cały dzień

Podczas wykonywania treningu w godzinach porannych, zwiększamy swój metabolizm na początku dnia, który pomoże Nam  spalić więcej kalorii przez całydzień.

Lepszy Sen

Według badań poranne bieganie przygotowuje ciało do wyzwań, które napotykamy każdego dnia  ale mimo to dodatkowo wycisza i nastawia na odpoczynek i dobry sen wieczorem. Przykłady opublikowany  w magazynie naukowym „Sleep” (Sen) pokazały, że ludzie, którzy ćwiczą rano śpią lepiej niż ci, którzy ćwiczą w godzinach wieczornych.

Aktywności fizyczne lepsze niż poranna kawa

Twój mózg potrzebuje tlenu, a nie kofeiny.  Warto zamiast sięgać po kolejną filiżankę kawy , przygotować sobie buty biegania i zacząć dotleniać organizm. Gdy to zrobisz, sam stwierdzisz, że jesteś bardziej skoncentrowany i skuteczny w trakcie całego dnia w pracy.

Zyskujesz lepszą kondycję i sylwetkę

Już po kilku tygodniach zauważysz że dopniesz się w spodnie, może waga od razu nie spadnie ale powodem tego jest tkanka mięśniowa która zajmuje 30% mniej miejsca niż tłuszczowa .Dlatego efekt szybciej przyniesie Ci poranne biegania, niż wieczorne.

Lepszy humor

Poranne bieganie wyzwala endorfiny – są to naturalne substancje przeciwbólowe, które dodatkowo są odpowiedzialne za Nasze samopoczucie. Im więcej tym lepiej się czujesz. Stan endorfin utrzymuje się kilka godzin po treningu więc idealnie na to żeby zacząć pozytywnie każdy dzień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.