HomeZDROWIESPADepilacja mechaniczna, woskiem, chemiczna czy laserowa
depilacja
depilacja | pixabay.com

Depilacja mechaniczna, woskiem, chemiczna czy laserowa

Depilacja jest w dzisiejszych czasach wymogiem i to nie tylko w letnim czasie, ale w ciągu całego roku. Jednak nigdy gładka, jedwabista skóra nie jest tak pożądana jak właśnie w okresie letnim. Istnieje kilka metod na pozbycie się niechcianych włosków, więc każda pani wybierze coś dla siebie.

Depilacja mechaniczna i chemiczna

Są to dwa rodzaje depilacji czasowej, w wyniku której włoski odrastają po upływie kilku lub kilkunastu dni. Do metod depilacji mechanicznej zaliczamy usuwanie włosków za pomocą maszynki, depilatorów lub wosku. Najwięcej zwolenniczek ma depilacja maszynką jednorazową, zapewne ze względu na łatwość wykonania i koszt. Jest to zdecydowanie najtańsza metoda, wymaga tylko maszynki i pianki lub żelu do golenia. Wadą tej łatwej i szybkiej metody jest to, że krótko cieszymy się efektami, ponieważ po 2 – 3 dniach włoski zaczynają odrastać. Depilatory są rozwiązaniem na dłużej. Włoski usunięte z cebulkami odrosną dopiero po około trzech tygodniach. Ponad powtarzanie zabiegu osłabia włosy i odrastają one cieńsze i słabsze, co ułatwia kolejne zabiegi. Minusem tej metody jest jej bolesność, zwłaszcza na początku stosowania, należy też nastawić się na jednorazowy większy wydatek. Depilacja woskiem może odbywać się na dwa sposoby: na ciepło i na zimno. Na ciepło zabieg wykonywany jest w salonach kosmetycznych, a na zimno możemy depilować w domu. Dzięki tej metodzie cieszymy się gładką skórą przez ok. 3 tygodnie, ponieważ jak i w przypadku użycia depilatora, włoski usunięte są z cebulkami i odrastają coraz słabsze. Zabiegi są trochę bolesne, a na skórze po zastosowaniu mogą utrzymywać się miejscowe zaczerwienienia.

Depilacja chemiczna

Jest wykonywana za pomocą specjalnych kremów i pianek. Nakładane bezpośrednio na skórę, rozpuszczają zewnętrzną część włosa. Po upływie czasu podanego na opakowaniu depilowane miejsce spłukuje się wodą. Jest to prosta i dość skuteczna metoda, niestety niekoniecznie odpowiednia dla osób z delikatną i wrażliwą skórą.

Depilacja laserowa

Rodzaje depilacji stałych to depilacja laserowa i przez elektrolizę. Depilacja laserowa pomaga pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe, jednak wykonać można ją tylko i wyłącznie w specjalistycznych gabinetach i po konsultacji z lekarzem. Wysoka cena zabiegu i konieczność przeprowadzenia go kilkakrotnie, zanim pozbędziemy się włosków, to minusy tej metody, jednak mieszki włosowe po takim zabiegu regenerują się bardzo rzadko, więc problem owłosienia przestaje nas dotyczyć. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy poddać się zabiegowi laserowemu, pozostaje jeszcze elektroliza, której skuteczność jest podobno wyższa niż depilacji laserowej, a polega na wpuszczaniu małej dawki prądu w miejsce cebulki włosowej. Dwie ostatnie metody wiążą się z wysokim kosztem zabiegu i specjalistyczną konsultacją.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.