HomeSPORTFITNESSĆwiczenia na piękny wygląd w bikini
ćwiczenia na brzuch
ćwiczenia na brzuch |pixabay.com

Ćwiczenia na piękny wygląd w bikini

Oprócz pośladków, albo …. Przy takich jędrnych pośladkach…. dobrze prezentuje się jędrny i mocny brzuch. Ćwiczenia na brzuch wzmocnią jego mięśnie. Pozbędziemy się tłuszczu i wyrzeźbimy piękny brzuch.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – unoszenie nóg naprzemienne

Połóż się na plecach. Powoli unoś prawą nogę zgiętą w kolanie do momentu uzyskania kąta prostego między udem a piszczelą, tak by piszczel była równolegle do podłogi. Przytrzymaj 3 sek. I połóż na ziemi. Następnie unieś drugą nogę, przytrzymaj w pozycji 3 sek. Za każdym razem napinaj mięśnie nóg oraz brzucha. Przy unoszeniu nogę, unieś również tułów – tyle ile możesz, ręce unosimy wraz z tułowiem lub splatamy za głową.
Powtórz 16 razy (po 8 razy na nogę)

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – unoszenie zgiętych nóg równoczesne

To samo ćwiczenie jak u górze, tylko nogi unosimy równocześnie. Dla bardziej zaawansowanych: nie kładziemy nóg na ziemię, tylko cały czas mamy je w górze.
Powtórz 16 razy

Ćwiczenia na mięsnie skośne brzucha – przenoszenie hantla lub butelki z wodą

Postawa siedząca, nogi zgięte w kolanach, lekko uniesione w górze. Przenosimy ciężar z jednego boku na drugi, lekko odchylając się do tyłu.
Powtórz 16 razy (po 8 razy na stronę)

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – unoszenie wyprostowanych nóg równoczesne

Leżymy na plecach. Unosimy wyprostowane nogi do góry (max . do 90 stopni od podłogi), unosząc tułów. Ręce unosisz wraz z tułowiem lub splatasz za głową. Wolne ruchy. Dla zaawansowanych: nie kładziemy nóg na ziemię, zatrzymujemy ruch blisko podłogi i znowu podnosimy do góry.
Powtórz 10 razy

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – spięcia brzucha

Leżymy na plecach, nogi ugięte w kolanach, ręce zaplatamy za głową, spinaj brzuch unosząc tułów do góry – lekko. Wystarczą mocne spięcia brzucha, nie trzeba unosić się do pozycji siedzącej.
Powtórz 16 razy

Plank

Podparcie z przodu na rękach, wyprostowane nogi. Pupa, tułów, głowa ma być na jednej linii. Po 30 sekundach zmień pozycję na podparcie na przedramionach. Wytrzymaj 30 sekund.
Powtórz min 2 razy. Zwiększaj ilość oraz długość wytrzymania w jednej pozycji w miarę możliwości. I teraz możesz być już z siebie dumna. Jesteś wielka! Powtarzaj serię 2-3 razy w tygodniu, oprócz oczywiście ćwiczeń z BIKINI nr 1! Już nie mogę się doczekać lata i plaży. Ale będziemy pięknie, jędrnie wyglądać. Do schrupania.

Powodzenia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.