HomeDOMRODZINACiekawy prezent dla faceta sportowca
trenazer rowerowy
trenazer rowerowy

Ciekawy prezent dla faceta sportowca

To najpiękniejszy czas w roku. Oprócz totalnego rozprężenia, wyluzowania i lenistwa, jest również czas na poszukiwania prezentów dla najbliższych. Wśród nas jest tak dużo osób, które zajmują się sportem hobbistycznie, że warto zastanowić się nad prezentami z tego obszaru. Bo dla zaczynającego czy już zaawansowanego sportowca otrzymanie prezentu związanego z jego ulubionym zajęciem – to strzał w dziesiątkę. Kto z nas nie chciałby otrzymać od partnera (oprócz skarpetek ) specjalnej kurtki do biegania – tę z najnowszej kolekcji Nike ze świecącymi odblaskami albo ciepłych ochraniaczy na buty rowerowe albo ciepłych rękawiczek z czapką …..:)

plecak_ARENA

Jest wiele możliwości. Tyle, że dla osób, które nie uprawiają sportu , trudne jest wybranie „czegoś”. Ale z drugiej strony ofiarowanie sportowego gadżetu to zachęcenie drugiej osoby do treningów, to większa motywacja, to potwierdzenie tej drugiej stronie, że jest całym sercem z nami, że pomimo tego, że nasze treningi zajmują dużo czasu, to oni się na to godzą, wręcz są z nas dumni! Dlatego właśnie te prezenty sportowe są tak istotnym elementem!

opaska_iCEStripe

Pamiętajmy, że musimy wiedzieć przede wszystkim, gdzie nasz sportowiec się znajduje, na której prostej, czy rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem i trzeba mu dać tylko impuls, czy jest na etapie wybierania swojej drogi sportowej, czy jest już na wysokim etapie zmagania się z codziennymi treningami i chęci uzyskiwania najlepszych czasów, czy robi to dla swojej własnej przyjemności i cieszy się, jak jedzie na rowerze i mu wiatr we włosach tańczy.

trenazer_rowerowy

Zawsze najbezpieczniejszym prezentem jest książka.

Moja ulubiona książka to „Siła ambicji. Autobiografia” Farah Mo. Po przeczytaniu lektury masz siłę lwa, a szybkość gazeli. Niecierpliwie zaczynasz tupać nogami, szukając w pobliżu bieżni, aby pomknąć. Mo opisuje wspaniałe emocje, które uwalniają się w nas. Książka jest niezwykle interesująca i motywująca do walki, do treningów, do podnoszenia poprzeczki. Polecam książkę nie tylko sportowcom.

URODZENI_BIEGACZE

Następną pozycją, z którą się nie rozstaje to „Urodzeni biegacze” , autor: MacDougall . To opowieść dziennikarza o plemieniu Tarahumara – Indianie nazywani RARAMURI, czyli Biegąjący Ludzie. Najszybsi ludzie mieszkający w Meksyku, nie przejmujący się treningami, biegający w sandałach, nie mający żadnych kontuzji. Dlaczego? Dużo fajnych i ciepłych informacji w książce.

SILA_AMBICJI_MO_FARAH

A z nowości: „GOTOWI DO BIEGU”, autor Dr Kelly Starrett, w której opisane są możliwości odzyskania pełnej formy, bez pomocy medycznej. Dr Starrett stawia tezę, że kluczem do sukcesu są właściwie dobrane ćwiczenia, odpowiednia dieta i technika biegu.

GOTOWY_DO_BIEGU

I ostatnią pozycją, a propos diety, to „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin” autor Violetta Domaradzka, Robert Zakrzewski. To nie prawda, że my wegetarianie jesteśmy słabsi czy też , że wyniszczamy nasz organizm. Tezę konieczności spożywania mięsa można uważać już za przestarzałą. W książce oprócz porad ekspertów można znaleźć 140 przepisów dań dla wegetarian. Bieganie i dieta, czyli gotowanie musi być spójne, proste i zabawne.

KUCHNIA_DLA_BIEGACZY

Marzenia sportowców:

  • Pakiet startowy w zawodach, o których ktoś marzy.
  • Wyjazd na obóz treningowy – polecam Majorkę
  • Trenażer w wersji z komputerem
  • Zegarek z GPS do biegania –firma Garmin, jest klasykiem w tej kwestii
  • Zegar zwykły – Casio G-Shock , bo ma tyle kolorów, że Szok!
  • Opaska na rękę z wygrawerowanymi danymi – Icestripe – przydatne i takie osobiste
  • Torba sportowa – z super designem, z kieszonkami, kolorowa, elegancka, jest wiele możliwości
  • Odzież sportowa –sportowy T-shirt z postaciami superbohaterów Under Armour – świetna jakość! ; odblaskowa kurtka do biegania – NIKE
  • Zestaw TRX do ćwiczeń w domu i na wyjazdach – Super sprawa!
  • Zestaw gum do ćwiczeń, tubbing, mata, ciężarki, roller!, skakanka z licznikiem

zegarek_g_schock

I co dostanę, Mikołaju?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.